Чи можна замінити військову службу на альтернативну у період дії воєнного стану?

Новини
Лютий 2023
Чи можна замінити військову службу на альтернативну?
Чи можна замінити військову службу на альтернативну у період дії воєнного стану?
Чи можна замінити військову службу на альтернативну у період дії воєнного стану?
На альтернативну службу направляються громадяни, які:
  • підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням;
  • документально або іншим чином підтвердили істинність переконань, стосовно яких прийнято відповідні рішення.
Мова йде переважно про громадян, які входять в певні релігійні організації, статутом яких заборонено своїм прихожанам брати в руки зборю. Тому охочий проходити саме альтернативну (невійськову) службу, у разі необхідності повинен подати документ, що підтверджує істинність цих переконань, до прикладу, довідку від своєї релігійної громади з переліку зареєстрованих організацій, які забороняють використання зброї.
Під час воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав громадян на проходження альтернативної служби із зазначенням строку дії цих обмежень.
Альтернативна служба, а саме її застосування, є заміщенням проходження строкової військової служби в мирний час, заміна військової служби альтернативною (невійськовою) під час війни, українським законодавством не передбачена. Тому такого поняття як альтернативна невійськова служба під час дії воєнного стану існувати не може.
Якщо у Вас виникли будь-які бухгалтерські та/або юридичні питання , звертайтеся за номерами:
+38 099 740 16 73
+38 097 352 77 00