Як правильно оформити договір найму житла?

Civil Law
Грудень 2022
Як правильно оформити договір найму житла?
Як правильно оформити договір найму житла?
Як правильно оформити договір найму житла?
Нині, одне із найактуальніших питань – як правильно оформити договір найму житла, що він повинен містити і чи треба його нотаріально посвідчувати?
За договором найму (оренди) житла (регулюється главою 59 Цивільного кодексу України) одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.
Відповідно до частини 1 статті 811 Цивільного кодексу України договір оренди житла укладається у письмовій формі. Водночас, як зазначено у частині 4 статті 209 Цивільного кодексу, правочин на вимогу однієї із сторін може бути завірений нотаріально.
Договір найму житла укладається на термін, встановлений у ньому.
Якщо у договорі термін не вказаний, вважається, що він укладений на п’ять років.
У договорі найму житла мають бути прописані істотні умови, необхідні для такого роду договорів:
предмет договору (будинок або квартира із зазначенням конкретної адреси);
термін дії договору;
оплата.
Увага!
у деяких випадках нотаріальне посвідчення договорів є обов’язковим, це стосується договору оренди житла з викупом (частина 2 статті 811 ЦК України) – така угода передбачає, що одна сторона – підприємство-орендодавець передає другій стороні – фізичній особі (орендарю) житло за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови повної сплати орендних платежів, житло переходить у власність орендаря;
Плата, отримана в результаті здачі житла в оренду, є доходом фізичної особи і підлягає оподаткуванню – згідно зі статтею 170 Податкового кодексу України у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об’єктів нерухомості нотаріус зобов’язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку – орендодавця.
Залишились питання ? Потрібна Професійна правова допомога ?
Якщо у Вас виникли будь-які бухгалтерські та/або юридичні питання , звертайтеся за номерами:
+38 099 740 16 73
+38 097 352 77 00